אודות אריה אשדת

אריה אשדת

שלום לכם.

נעים להכיר. שמי ד”ר אריה אשדת ואני נשוי למיכל, אב לתשעה ילדים חמודים וסב לשישה מקסימים קטנים.

זוגיות ומשפחה הם בעיני דבר מקודש, אשר נועד להיות מקור של עצמה וכוח, ובוודאי לא של מתחים וטרדות.

כשהזוגיות טובה קל לבנות אווירה משפחתית חמה ומפרגנת, שמצמיחה בילדים דימוי עצמי חיובי ומאפשרת להם לצאת לעולם מלאי כוחות לממש את שליחותם ולהעניק לדורות הבאים.

בכמיהה לזכות ליטול חלק משמעותי בשיפור מצב ההורות והזוגיות, גיבשתי שיטה המשלבת בין מספר שיטות עוצמתיות ויעילות במיוחד, וכך אני מסייע לזוגות במשבר לצאת מהמעגלים השליליים לדרך חדשה של שותפות וצמיחה הדדית. 

גם היום, לאחר שנים של עבודה עם זוגות, אני עדיין מתרגש לראות את הזוגות מגלים את אהבתם מחדש.

לאורך השנים הוספתי גם את הטיפול הפרטני, על מנת לסייע גם לאנשים המתמודדים עם קשיים רגשיים. 

כדי לסייע לאנשים רבים ככל האפשר, פיתחתי גם מספר קורסים אונליין, הניתנים לרכישה בחנות האתר. הקורסים מכילים יידע מקיף, עדכני ונגיש, עם תרגילים יישומיים.

איך להשיג שיתוף פעולה מהילדים?

בתחום ההורות

בעבודת הדוקטורט שלי בניתי מודל חדשני הממוקד בפיתוח המוטיבציה הפנימית של הילדים. המודל מסייע להורים לצאת ממעגלים של סמכות כוחנית, למעגלים של מנהיגות הורית מעוררת השראה. כאשר ההורים פועלים כך, הם מסייעים לילדיהם לגבש את אישיותם מתוך הזדהות פנימית עם הערכים עליהם הם מתחנכים. אני נהנה בכל פעם מחדש, לחוות עם המשפחות את עוצמת הקשר שנבנה בין ההורים לילדים כאשר הם פועלים על פי המודל שפיתחתי.

כעס וזוגיות

בתחום הזוגיות

אני משלב בין מספר מודלים, שהמשותף לכולם הוא היותם מבוססי מחקר המוכיח את יעילותם. המודלים המרכזיים בהם אני משתמש הם: המודל של מכון גוטמן, טיפול זוגי בשיטת EFT וטיפול זוגי מבוסס סכמה תירפיה. מתוך הכרה עמוקה בערכם של חיי הנישואים, אני מאושר לראות שוב ושוב זוגות יוצאים מהקליניקה, לאחר תהליך משמעותי, כשהם אוהבים יותר, שמחים יותר ביחד ומצוידים בכלים שיאפשרו להם להמשיך ולהעצים את הקשר לאורך המשך חייהם המשותפים.

מוטיבציה

בתחום הטיפול הפרטני

התמחיתי בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול קצר מועד שיעילותו הוכחה באין-ספור מחקרים, וגם מתוך הניסיון שלי עם המטופלים שזכיתי לסייע להם. בנושאים מורכבים יותר, אני עובד עם סכמה-תירפיה – שגם יעילותה הוכחה באופן מובהק.

מתוך תחושת שליחות והתלהבות אני זוכה לסייע לזוגות לבנות את המשפחה שעליה הם חלמו, הן מהבחינה הזוגית והן מהבחינה ההורית, על ידי טיפול זוגי או הדרכת הורים (ולעתים שניהם ביחד), וליחידים, על ידי טיפול פרטני שמסייע להם לממש את המטרות שהם מציבים לעצמם, ולצאת ממצבי משבר כמו דיכאון, OCD וחרדה.

ניתן לפגוש אותי למטרת טיפול זוגי, טיפול פרטני או הדרכת הורים, באחת מהקליניקות שלי בירושלים או במושב נווה בדרום הארץ (מועצה אזורית אשכול). בנוסף, תוכלו גם להזמין אותי להרצאה או סידרת הרצאות לעובדים, לקהילה או לצוות בית הספר שלכם.

קצת על הרקע המקצועי שלי

כבסיס לכל התפתחותי, האישית והמקצועית, אני רואה את 9 השנים, בהם זכיתי ללמוד תורה בישיבות שונות.

 

דוקטור לפסיכולוגיה.

תואר שני בייעוץ חינוכי.

תואר ראשון בחינוך מיוחד וייעוץ בחינוך.

M.F.C – יועץ נישואים ומשפחה.

תעודת לימודי טיפול CBT בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי.

לימודי סכמה-תרפיה אצל ד”ר עופר פלד.

תעודת מנחה בחיי אישות – מטעם מכללת י.נ.ר.

תעודת מנחה קבוצות – מטעם מכללת י.נ.ר.

תעודת מדריך (סופרוויז’ר) ליועצי נישואים ומשפחה.

ייעוץ זוגי ופרטני, הדרכת הורים, הדרכת יועצי נישואים ומשפחה

עבודתי בקליניקה הפרטית, ממוקדת בטיפול זוגי ובהכנת זוגות לנישואים.

בנוסף, אני מרצה במכללת י.נ.ר ומרכז שם את תוכנית הכשרת מנחי החינוך. כמו כן אני מרצה בקרייה האקדמית אונו ובמכללת אורות-ישראל.

בעבר, זכיתי לעבוד במגוון מקומות בתחומי החינוך השונים, הפורמאלי והבלתי-פורמאלי.

בין השאר שימשתי כר”מ במכינה קדם צבאית, כסגן מנהל תלמוד תורה, וכיועץ חינוכי במספר מקומות.

בנוסף לטיפול בכלל הזוגות, ישנם מספר תחומי התמחות שבחרתי להתמחות בהם באופן מיוחד.

כמי שעבר תהליך של התחזקות רוחנית, ונשוי לחוזרת בתשובה, בחרתי להתמחות בזוגות שאחד מהם (או שניהם) חזרו בתשובה ובזוגות מעורבים. אני מאמין שהדרכה נכונה יכולה להפוך את תהליך החזרה בתשובה כמנוף לקשר הזוגי, גם אם בן או בת הזוג אינם מעוניינים לקיים תורה ומצוות. אם אתם חווים זוגיות במשבר כתוצאה מתהליך חזרה בתשובה של אחד מכם, בואו לפגישת ייעוץ זוגי, על מנת שאסייע לכם לגלות שהזוגיות יכולה להמשיך ולהתפתח ואפילו להשתבח.

בנוסף, כשילוב בין עבודתי החינוכית, לבין עבודתי כמטפל זוגי, טיפלתי בזוגות רבים בהם אחד מבני הזוג סובל מהפרעת קשב וריכוז (ADHD). בתחום זה אני משלב לעתים הדרכת הורים לילד עם הפרעת קשב, ביחד עם ייעוץ זוגי, הן משום שההורות דורשת עבודת צוות, והן משום שלאור מרכיב התורשה החזק מאוד בתחום זה, לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, יש במקרים רבים גם הורה אחד לפחות הסובל מאותה ההפרעה. אני מאמין שניתן וצריך להפוך את ההפרעה לייתרון, שתורם לזוגיות ולהורות, ולא רק לחיסרון ומגבלה.

× צור קשר בווטסאפ
דילוג לתוכן