ההשפעות ההרסניות של הזנחת משבר בזוגיות

משבר בזוגיות משפיע על איכות החיים שלנו באופן דרמטי. ככל שהמשבר מתארך ללא פתרון, הדברים הולכים ומחריפים. למעשה, זהו אחד המצבים הקשים ביותר שאדם עשוי לחוות במהלך חייו. קשיים בזוגיות יוצרים מצוקה מתמשכת, בתחום מרכזי מאוד מתחומי החיים.

קשה להפריז במידת השפעת המשבר הזוגי על תחומי החיים השונים. מחקרים מורים על התדרדרות משמעותית בכל התחומים – רוחניות, בריאות פיזית, רווחה נפשית, הצלחה תעסוקתית וכו’.

למרות הדברים הללו, זוגות רבים לכודים ברצפים בלתי נגמרים של מריבות על דברים שנראים פעוטי ערך. החזרתיות המתסכלת של הוויכוחים הללו, וחוסר ההצלחה להגיע לפתרון ולהתקדם, מביאה את מערכת היחסים לקצוות חריפים מאוד.

גם כאשר מנסים לשפר את המצב, ישנה נטיה לנסות לעשות עוד מאותו הדבר. זוהי הסיבה לכך שבמרבית המקרים הניסיונות האלה אינם מצליחים והתסכול רק מתגבר. ישנם כאלה שאפילו אומרים שאין תיקון למצב ולכאורה ‘מוסד הנישואים פשט את הרגל’. אבל, מניסיוני עם זוגות רבים, חשוב לי מאוד לומר שהדברים אינם כך. זוגיות משברית היא מצב קשה, אבל לא בלתי הפיך. 

 

איך לצאת מהמשבר ולמנוע הסלמה?

האם אתם חווים מריבות חוזרות עם בן הזוג? האם לעתים אתם לא מצליחים להבין איך ריב שהתחיל בנקודה כל כך חסרת משמעות, הגיע לטונים כאלה? 

האם אתם מרגישים לפעמים לכודים ברצף של וויכוחים שנראה שלעולם לא יגיעו לפתרון?

אם התשובה לאחת השאלות הללו, או שתיהן, היא כן,  חשוב מאוד שלא להזניח את המצב. ככל הנראה הוא לא ייפתר מאליו. המשבר הזוגי הוא קריאת השכמה, כדי לטפל במצב ולשנות אותו.

באתר זה תמצאו תכנים רבים בנושא תקשורת זוגית ושיפור איכות הקשר. אם הזוגיות שלכם נמצאת במצב טוב יחסית, ונדרשים רק שיפורים קטנים, ייתכן וזה יספיק לכם.

אבל, אם מדובר על קשיים מתמשכים, או שניסיתם לפתור את הדברים לבד ולא הצלחתם, זה הזמן להגיע לטיפול זוגי. הטיפול יסייע לכם לשפר את הקשר כדי שתוכלו לעלות על מסלול חדש של התקדמות וצמיחה.

שיפור איכות החיים הזוגיות, ישפיע על מגוון תחומי החיים שלכם, ולכן, למרות הקושי להיחשף או לתת אמון באדם זר, אני מציע לכם שלא לוותר על כך, ולהתחיל בהקדם האפשרי לשפר את המצב. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

טיפול זוגי והדרכת הורים

לתיאום פגישת היכרות

הרצאות וסדנאות

להזמנת הרצאה

סמכות הורית ללא כעס

סדרת סרטונים במתנה

מויכוח סוער לשיחה עניינית

סדרת סרטונים במתנה

להתחיל ברגל ימין

הדרכה זוגית לקראת חתונה
× צור קשר בווטסאפ
דילוג לתוכן